Historia

Lodziarnia w Tramwaju w Kłaju

Spotkajmy się na przystanku pełnym wspomnień!

Kiedyś, w sercu malowniczego Kłaju, gdzieś między starymi drzewami stał stary wagon tramwaju. W Kłaju tramwaj ma swój „przystanek” od 26 czerwca 2016 roku, ówczesny wójt gminy – Zbigniew Strączek – sprowadził Tramwaj, który stoi na specjalnie ułożonym krótkim odcinku torów. 

Wizja, która zrodziła się w głowie wójta miejscowości – to on wpadł na pomysł, by ten stary tramwaj mógł znów służyć społeczności, ale w zupełnie nowym, nieoczywistym charakterze – zaczęła się spełniać. Sprowadzenie tego tramwaju do Kłaja nie było łatwym zadaniem. Wójt, widząc potencjał w przemianie starego tramwaju na atrakcję turystyczną, podjął jednak wyzwanie. Plan był ambitny – przekształcić zapomniany wagon w wyjątkowe miejsce spotkań, miejsce, gdzie mieszkańcy Kłaja i turyści mogliby cieszyć się aromatyczną kawą i smakowitymi wypiekami, zanurzeni w niepowtarzalnej atmosferze. Wtedy Zbigniew spotkał Janka i tak historia ta się zaczęła!

Odkrywanie tajemnicy Tramwaju

I tak to się zaczęło ...

Czy kiedyś przez Kłaj podróżować można było tramwajem? Ależ skąd! Tę historie napisał, a raczej wyśpiewał zespół Brathanki! „W Kłaju w tramwaju, kochaj mnie!”, bo tak też brzmiał fragment refrenu ich jednej z najsłynniejszych piosenek zatatuowanej „W kinie w Lublinie”. Te proste słowa sprawiły, że w głowie gospodarza gminy zrodził się pomysł, by słowa piosenki stały się prawdą! Tak w krótkim czasie w centrum
Kłaja, co prawda bez motorniczego, zaparkował wagon tramwajowy.

Pomysł rodzi kolejny pomysł… i tak po głowie wójta zaczęła chodzić kawiarnia w tramwaju, ale chętnych było brak, a stary tramwaj, który zapewne gdyby nie dostał drugiego życia przez lata zasypiałby pod pokrywą rdzy i pnączy. Wówczas pojawił się Janek – lokalny przedsiębiorca, kreatywny człowiek z workiem pomysłów. I tak oto, dzięki wspólnym siłom wójta i Janka rozpoczęła się niezwykła transformacja. Zwykły wagon
tramwajowy w szybkim tempie stał się czymś w rodzaju miejsca spotkań. Z dnia na dzień stary tramwaj odzyskiwał swój blask.

Co znajdziesz w kawiarni w Kłaju w Tramwaju?

Wyjątkowy smak

Janek zadbał również o to, by oferta kulinarna spełniała oczekiwania najbardziej wymagających smakoszy. Lody, pyszne ciasta i ciasteczka, a także zdrowe kanapki i sałatki – to wszystko można znaleźć w Kawiarni w Tramwaju.

Niepowtarzalny klimat

Szybko stało się jasne, że Kawiarnia w Tramwaju w Kłaju to miejsce magiczne, które zjednało sobie serca zarówno mieszkańców, jak i turystów. Sława o niezwykłej lodziarni rozeszła się daleko poza granice Kłaja, przyciągając ciekawskich z różnych zakątków Polski i nie tylko. Lodziarnia stała się punktem obowiązkowym na mapie wizyt dla miłośników lodów, nostalgicznych podróży w czasie oraz tych, którzy pragnęli poczuć niepowtarzalny klimat dawnych lat.

Dziś, Kawiarnia w Tramwaju w Kłaju to oaza spokoju, gdzie każdy może oderwać się od zgiełku codziennego życia, napić się pysznej kawy i dać się ponieść wspomnieniom. To miejsce, które udowadnia, że magia tkwi w prostych rzeczach i każdy ma szansę na swoją niezwykłą historię – wystarczy tylko spojrzeć na świat z otwartym sercem i umieć dostrzec piękno tam, gdzie inni się go nie spodziewają.

Zapraszamy do niezwykłej podróży w czasie!